Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Bali

Bali’de Balayı

Bali’nin Başkenti Denpasar’dır. Resmi dili Bahaya Endonezyaca olup, İngilizce konuşma oranı oldukça yüksektir. Budizm, Hinduizm ve Müslüman olmak üzere çeşitli dinlere sahip insanlar bir arada yaşamaktadır. Tropikal ve nemli iklime sahiptir sıcaklık yıl boyu 27-32 C arasında değişir. Kasım-Nisan arası nemli sezon, Mayıs–Ekim arası kuru sezondur. Bu sebeple Kasım – Nisan arası Muson yağmurlarına denk gelinebilir. Ancak çok uzun süreli olmayacaktır. Sıcaklık hiç değişmediği içinde size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Para birimi Endonezya Rupiah’dır. Türkiyeden ulaşım, Singapur üzerinden haftada 5 gün Singapore Hava Yolları, Kuala Lumpur üzerinden haftada iki gün olmak üzere Malezya Hava Yolları ve Haftada 3 gün olmak üzere Qatar Hava Yolları ile sağlanmaktadır. Ortalama uçuş süresi 13 saat olup aktarmalar ile birlikte 15-17 saat sürmektedir.

Nusa Dua Plajı

Bali balayı turları içindeki en popüler otellerin yer aldığı bu bölge, adanın güney bölgesinde tropikal bahçeleri ve egzotik mimarili deniz kenarı, lüks otellerin bulunduğu bir bölgedir. Havaalanına 15 dk, Kuta bölgesine 20-25 dk. mesafede bulunan Nusa Dua Beach bölgesinde, beş yıldız otellerden Ayodya Resort (Eski Bali Hilton Hotel), Grand Hyatt, Sheraton Laguna, The Westin Resort ve Nikko Bali Resort; 4 yıldız otellerden ise Grand Mirage, Aston Bali ve Nusa Dua Beach Hotel çok tercih edilen oteller arasındadır.

Jimbaran Plajı

Nispeten daha kücük bir bölge olan Jimbaran Beach, daha sakin denizi ve ortamı ve ayrıca Four Seasons Jimbaran, Ritz Carlton,Bali Intercontinental ve Pan Sea Puri Bali gibi otelleri ile bize pek sık karşılaşmadığımız lüks konaklama alternatifleri sunar. Ayrıca yürüme mesafesindeki restoranları, havaalanına yakınlığı ve sadece 10 dakikada Kuta bölgesine ulaşım kolaylığı ile çok tercih edilen plajlardandır.

Kuta Plajı

Özellikle İngilizler ve Avusturalyalılar tarafından tercih edilen bu bölgede daha ziyade ucuz oteller bulunur. Gece hayatı ile ünlü olup barlar,restoranlar ve gece klüpleri akşam vakit geçirmek için çok uygundur.

Seminyak Plajı

Sessiz ve sakin bir bölgedir ve özellikle otelden ziyade özel villa konaklaması isteyen yolcularımız için tavsiye edilir. The Samaya Bali ve The Oberoi deniz kenarı ve bahçe villaları ile alternatif tatil için oldukça uygundur.

Ubud

Bali’nin kültür ve sanat başkenti olan Ubud bölgesi deniz kıyısından yaklaşık 30 dk. mesafede olup ada halkının yerel yaşamını görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz bir bölgedir.Yerel marketlerde hediyelik ve süs eşyaları, oldukça kaliteli tablolar, tekstil ürünleri ve meşhur Bali tahta oymacılığının örneklerini bulabileceğiniz Ubud bölgesinde ayrıca pirinç tarlalarının ve yemyeşil doğanın içinde lüks villalarda konaklayabilirsiniz. Özellikle bir haftadan fazla süren tatillerinizde mutlaka minimum iki gece konaklama öneririz.

Nelere dikkat edilmeli ?

İnce yazlık kıyafetler tercih edilmelidir.

Trafik sağdandır ve araba, motor gibi araçların kiralanması önerilmez.

Oteller’de ve alışveriş yerlerinde önemli kredi kartları geçerlidir. Fakat mutlaka nakit ve bozuk para taşımanız önerilir.

Musluk suyu içmeniz önerilmez. Tedbirli olmanızda yarar var. Sağlık açısında olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Tatildesiniz ve bilmediğiniz bir ülkedesiniz. Ancak endişe etmeyin çünkü otellerde ve hastanelerde iyi eğitimli personel bulunuyor.

Her hangi bir durumda acil numaralara ihtiyacınız olabilir. Polis ;110 – Ambulans 118 Türk konsolosluğunun numarası ; JI.Hr. Rasuna Said Kav. 1 Kuningan Jakarta* Tel : +62 21 5229515

Mağazalar ve süpermarketlerde 09:00 – 21 :00 arasında açıktır. Alışveriş yapmak tatilin en eğlenceli kısmıdır ve  Bali’de de tıpkı Türkiye’de olduğu gibi alışverişte pazarlık olmazsa olmaz. İlk söylenen fiyatı kabul etmeyin. Mutlaka pazarlık yapın.

Bahşiş bırakmanızı gerek yok. Zaten %10 servis ücreti hesaba ilava ediliyor. Ekstra bahşiş vermeniz memnuniyetle karşılanır.

Bali’de neler yapabilirsiniz ?

Kintamani volkan turuna katılabilirsiniz.

Bali masajının keyfini yaşamalısınız. Masaj yaptırmak hem ucuz hem de bu işte ustalar.

Tapınakları görmelisiniz. Özellikle Kutsal su tapınağı ziyaret edilebilir.

Ubud bölgesinde bulunan Yağmur ormanlarına gidip huzuru tatmalısınız.

Seminyank ve Jimbarran bölgesindeki restaurant ve barlar çok keyifli ve eğlenceli olacaktır. Mutlaka görmelisiniz.

Bali adasının her yerini görmek istiyorum diyorsanız mutlaka ada turuna katılın tam günlük bir turdur ve her şeyi görme imkanı bulacaksınız.

Ubud bölgesinde bulunan Maymun ormanına gidebilirsiniz. Ama tedbirli olmakta yarar var.

Ünlü pirinç tarlaları görülebilir.

Bali’nin simgelerinden olan okyanusun üzerindeki kayalara inşa edilmiş olan Tanah Lot tapınağı ziyaret edilebilir. Burada gün batımı izlemenizi öneriyoruz. Çok keyifli olacaktır.

Bir akşam Jimbarran plajında balık yiyebilirsiniz. Çok sayıda balık restaurantları var.

Gölde rafting yapabilirsiniz.

Fil Safari yapabilirsiniz.

Dalış yapabilir, su altı zenginliklerini keşfedebilirsiniz.

Yukarı