Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Bangkok

Chao Phraya Nehri’nin bulundugu düzlükte, Tayland Körfezi yakinlarinda yer alan Bangkok, Tayland’in baskentidir. Ülkenin en kalabalik kenti olan Bangkok, ekonomi, politika, kültür, ticaret, egitim ve ulasim merkezidir. Güney Asya’nin kalbinde yükselen Bangkok, yine Güney Asya’nin en önemli ekonomi ve finans merkezidir. Resmi dil Tai’cadır. Çince ve İngilizce’de konuşulur. Ülkede sıcak ve nemli Muson iklimi hakimdir. Bangkok’ta yıllık ortalama sıcaklık 25-30 C º kadardır. Hava durumu üç ana döneme ayrılır. Haziran-Ekim tropik yağmurlar, Kasım-Şubat serin, Mart – Mayıs sıcak dönemdir. Para birimi Baht’tır. Türkiyeden ulaşım, Singapur üzerinden haftada 4 gün Singapore Hava Yolları ve Bangkok üzerinden haftanın her günü olmak üzere Türk Hava Yolları uçuşları bulunmaktadır. Ortalama uçuş süresi 13 saat olup aktarmalar ile birlikte 16 saat sürmektedir.

Nelere dikkat edilmelidir ?

Günlük ince yazlık kıyafetler tercih edilmelidir. Ancak bazı lüks restoranlar için ceket, kravat gerekebilir.Ayrıca kutsal yerleri gezerken biraz daha tutucu kıyafetler öneririz.

Musluk suyu içmeniz önerilmez. Tedbirli olmakta yarar var. Sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Büyük mağazalar 10:00-19:00, diğer dükkanlar 08:00-21:00 arasında açıktır.

Bahşiş bırakmanıza gerek yok. Zaten %10 servis ücreti hesaba ilave ediliyor.

Taksi ya da Tuk Tuk denen triportörler ulaşımın vazgeçilmezi. Fakat tuk tuk taksiye göre daha ucuz ve daha çok tercih ediliyor. Binmeden önce fiyatta anlaşın ama özellikle taksilerde pazarlık yaparken “No stop” demeyi unutmayın.

Mutlaka pazarlık yapın. İstediğiniz ürünü pazarlık yeteneğinize göre yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

Resmi döviz büroları dışında elden para bozdurmayın. Silom caddesinde ve hatta Patong üzerinde resmi döviz büroları bulunmaktadır.

Bangkok’da neler yapabilirsiniz ?

Tapınaklar bölgesi en çok ziyaret alan bölgedir. Yüzlerce tapınak ve sunak bulunan Bangkok’da her biri ayrı değer taşımaktadır. Mutlaka görmeniz gerekenler The Grand Palace ve Wat Phra Kaew’deki Zümrüt Buddha’dır.

Kwai Nehri, eşsiz manzarası, yeşilin her tonunu barındıran florası ve fillerin üzerinde bir tur atabileceğiniz Fil Köyü ile büyük ilgi çeker.

Bangkok’da romantik bir yemek yiyebilirsiniz çok güzel olacaktır.

Thonburi Klong, Bangkok’un en ünlü kanallarındandır. Hızlı botlar ile kanallar boyunca gezintiye çıkabilir ve nehrin kıyılarındaki yerleri görebilirsiniz.

Siyam Krallığı’nın en ünlü adası olan Ayutthaya’ya giderken ihtiyacınız olan tek şey şarjı dolu bir fotoğraf makinesi. Zira gün boyu gördüğünüz her kareyi ölümsüzleştirmekten kendinizi alamayacaksınız.

Bangkok’a gidip yüzen pazara uğramadan olmaz. Yerel halkın sattığı meyveleri ve ürünleri burada kolayca bulabilirsiniz.

Bangkok Balayı Turları

Yukarı