Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Hongkong

Hong Kong adası Güneydoğu Asya’da Güney Çin Denizi’ndedir ve anakaraya kısmı ise Çin ile komşudur. Özel bir statüde olan Hong Kong Çin’e bağlıdır. Kantonca ve İngilizce dilleri konuşulmaktadır. Halkın neredeyse %90’ı Budist, geri kalan kısmı ise Hristiyan’dır. Tropikal ve nemli iklime sahiptir ve Sıcaklık yıl boyu 27-32 C arasında değişir. Para birimi Hongkong Dolarıdır. Türk Hava yollarının Hongkong’a direk seferleri bulunmaktadır. Yaklaşık 10 saat uçuş süresi vardır.

Nelere dikkat edilmelidir?

İnce ve yazlık kıyafetler tercih edilmelidir.

Trafik soldandır ve araba, motor gibi araçların kiralanması önerilmez.

Otellerde önemli kredi kartlarının hemen hepsi geçerlidir. Fakat mutlaka yanınıza nakit ve bozuk para taşımanız önerilir.

Tatildesiniz ve bilmediğiniz bir ülkedesiniz. Ancak endişe etmeyin çünkü otellerde ve hastanelerde iyi eğitimli personel bulunuyor.

Dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Korkmanıza gerek yoktur.

Her yerde klima vardır. Otellerde, kafelerde, otobüslerde, restaurantlar da. Dışarıda sıcakta geziyor sonra otele geliyorsanız, ısı değişimi yaşayacaksınız. Bu sebeple gribal hastalıklara yakalanmamak için dikkatli olmanızda yarar var.

Hongkong’da neler yapabilirsiniz ?

Hong Kong’da Yapılacak Şeyler denilince ilk sırada “A Symphony of Lights” gösterisi geliyor. Guinness Rekolar Kitabı’na “Dünyanın en uzun ses ve ışık gösterisi” olarak adını yazdıran A Symphony of Lights, Hong Kong’a gelip de izlemeniz gereken en önemli gösteridir.

Peak Tramvayı ile Viktorya Tepesi’ne çıkıp muhteşem Hong Kong manzarasını izleyebilirsiniz. Victoria Tepesi’ni bu kadar ünlü kılan ise yıllardan beri çalışan Peak Tramvayı. Peak Tramvayı’nın bir ucu Hong Kong Adası’nın orta noktasında diğer ucu ise Victoria Tepesi’nde bulunuyor.

Sokak pazarlarında alışveriş yapabilirsiniz. Şehrin birçok noktasında farklı farklı ürünlerle kurulan pazarlar Hong Kong’un alışveriş kültürünü bize yansıtıyor. Şehrin en önemli pazar ve alışveriş noktaları olan Ladies Market, Temple Street Night Market, Apliu Street, Jade Market, Cat Street, balık pazarı, çiçek pazarı ve kuş pazarıdır. Buralara gidebilirsiniz ancak mutlaka pazarlık yapın.

Tian Tan Buddha ya da bilinen diğer adıyla Dev Buda görülebilir.Hong Kong Lantau Adası’nda bulunan ve Çin’in en büyük 5 budasından biridir. Bronz budanın özelliği ise dünyanın en büyük oturan budası olmasıdır.

Disneyland ya da Ocean Park’a da birer gün ayırabilir, özellikle ailenizle birlikte çok eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bu birbirinden farklı temalara sahip iki park Hong Kong ‘un farklı bölgelerinde bulunuyor. Dünyanın en ünlü parklarından olan Disneyland Lantau Adası’nda bulunuyorken Ocean Park ise Hong Kong Adası’nın arka kısmında bulunuyor.

Ayak masajı yaptırabilirsiniz. Geleneksel Çin Ayak Masajı tüm dünyada adından söz ettiren, hem sağlıklı hem de dinlendirici bir masaj türü.

Ding Ding tramvayına binebilirsiniz. Eğer fırsatınız olursa Ding Ding tramvayı eğlenceli bir şekilde şehri keşfetmenizi sağlayabilir.

Dünyanın en uzun yürüyen merdivenine binin. Hong Kong’un sahip olduğu enteresan dünya rekorlarından bir diğeri ise Dünyanın en uzun yürüyen merdivenine sahip olması.

Makao’ya gidin. Makao birbirinden güzel yapılar ile bölgenin en turistik noktalarından. Hong Kong ve Guangzhou şehirlerinden birçok günlük turun düzenlendiği Makao’ya giderek eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Hop On & Hop Off yani üstü açık otobüslerle tur atın. Hem ekonomik oluşu hem de çok fazla efor sarf etmeden sizi şehrin en ünlü ve turistik noktalarına taşıyan otobüsler şehre yabancı olanlar için tam bir hayat kurtarıcıdır.

Hongkong Balayı Turları

Yukarı