Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur ya da kısaca KL. Malezya’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. 1857’de Gombak ve Klang nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuştur.Kuala Lumpur Ve Putrajaya Şehirleri Selangor Sultanlığı İçinde Adacıklar Halinde Bağımsız Olarak Yer Alırlar. Malayların dışında yoğun Çinli ve Hintli nüfus barındıran Kuala Lumpur’da, Malay, İslam, Hint ve Çin kültürleri bir arada bulunur. Kozmopolit ve hızla yenilenen bir yapıya sahiptir. Dünyanın en yüksek yapılarından olan Petronas İkiz Kuleleri bu kenttedir.  Malayca ve İngilizce dilleri yaygın olarak kullanılmaktadır.Müslüman, Hindu, Budist, Hıristiyan gibi farklı dinlere sahip insanlar bir arada yaşamaktadır.  Hava sıcaklıkları genellikle 22° C ile 38° C arasında değişmektedir.  Para birimi Maleza Ringiti’dir. Malezya Hava yollarının Kualalumpura direk uçuş seferleri vardır. Uçuş süresi yaklaşık 10 saat sürmektedir.

Nelere dikkat edilmelidir?

Yazlık giysiler giyilir. Bütün yıl boyunca mevsimin yaz olması sebebiyle gömlekle veya tişörtle gezmek yeterlidir. Sadece yüksek tepelerde cekete veya hafif monta ihtiyaç duyulabilir.

Trafik soldandır ve araba, motor gibi araçların kiralanması önerilmez.

Otellerde önemli kredi kartlarının hemen hepsi geçerlidir. Fakat mutlaka nakit ve bozuk para taşımanız önerilir.

Sağlık açısında her hangi bir problem yoktur.

Her hangi bir durumda acil numaralara ihtiyacınız olabilir. Polis-Ambulans: 991 , Genel acil no:999, Türk Konsolosluğu: 118 Jalan U-Thant P.O.Box:6238 55000 Kuala Lumpur: (60-3) 457 22 25 – 26

Güvenli bir şehirdir. Suç oranı düşüktür.

Kuala Lumpur’da neler yapabilirsiniz ?

Malacca görülebilir.

Bol bol alışveriş yapabilirsiniz. Elektronik merakınız varsa oldukça uygun fiyatlara kamera, fotoğraf makinası bulabilirsiniz.

Petronas İkiz Kuleleri görülebilir.

İkiz kulelerin arkasındaki havuzda aksam 8’de ses ve ışık gösterisi olur. Havuzun çevresindeki kafelerden bunu seyredebilirsiniz.

Golden trangle dedikleri Butig bingtant hem gece hem gündüz görülmesi gereken bir yer.

Malezya dans gösterisi kaçırılmaması gereken bir gösteri ama her gece oynamıyor. Önceden yer ayırtmanızda fayda var. Aynı zamanda açık büfeden tüm Malezya mutfağını deneyebilirsiniz.

Tüm müzelerinin bir arada olduğu bölge için bir gün ayırmak gerekir. Kus bahçesi, orkide bahçesi, orange asli müzesi, İslami müze hepsi görülebilir.

Batu Caves görülebilir. Hintlilerin kutsal kabul ettikleri mağaraya pazar sabahı giderseniz ayinlerini görebilirsiniz.

 

 

Kuala Lumpur Balayı Turları

Yukarı