Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Langkawi

Malezya yarımadasının kuzey-batı ucunda, Kedah Eyaleti sahillerinin karşısında sayısız adanın en büyüğüdür ve mücevher gibi parlayan 99 adacıktan oluşur. Malay dili konuşulmaktadır. Budist ve Müslüman insanlar bir arada yaşamaktadır.  Bol yağışlı ekvatoral iklim hakimdir. Özellikle Eylül-Kasım arası çok yağış alır. Kasım – Mart en az yağış alan aylardır.Hava sıcaklığı yıl boyunca pek değişmez. Yıl boyu 32-35 C arasındadır. Para birimi Maleza Ringiti’dir. Malezya Hava yollarının Kualalumpur aktarmalı seferleri ile ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 10 saat sürmektedir.

Nelere dikkat edilmelidir ?

İnce ve yazlık kıyafetler tercih edilmelidir.

Musluk suyu içmeniz önerilmez. Tedbirli olmanızda yarar var. Sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir

Tatildesiniz ve bilmediğiniz bir ülkedesiniz. Ancak endişe etmeyin çünkü otellerde ve hastanelerde iyi eğitimli personel bulunmaktadır.

Langkawi’de ne yapabilirsiniz ?

Underwater World, renkli deniz altı yaşamı ilginizi çekecektir. Dünyanın bu en büyük halka açık akvaryumunda leopar köpekbalığı, dinazor balığı, penguenler, mercanlar, vatoz balıkları, deniz kaplumbağaları ve diğer egzotik deniz canlıları görülebilir.

The Crocodile Farm (Timsah çiftliği) timsahların nasıl yetiştirildiği öğrenilebilir.

The Snake Sanctuary (Yılan çiftliği), Malezya ve dünyanın farklı yerlerinden çok çeşitli yılan türleri görülebilir.

The Cable Car Ride (teleferik), yağmur ormanları arasında, 42 derecelik eğimle dünyanın en dik teleferik gezisini sunuyor. Langkawi Adaları’nın çarpıcı panoramik manzarasına şahit olmak için ideal.

Oriental Village, 50′den fazla mağazasıyla, turistik el sanatları ve hediyelik eşyaların alınabileceği bir köy olarak tasarlanmış. Aynı zamanda Malay mufağının seçkin lezzetleri de burada tadılabilir.

Langkawi Sky Bridge, Mat Chinchang Dağı’nın, deniz seviyesinden 700m yüksekliğinde bir sırta kurulmuş. Langkawi Cable Car vasıtasıyla ulaşılabilen Andaman Denizi’ne doğru inanılmaz manzara sunan köprünün 125 metrelik bölümü yaya yürünebiliyor.

Pregnant Lady Lake, Tasik Dayang Bunting olarak bilinir ve Kuah şehrinin güneyinde yer alıyor. Tepeler arasında yer alan bu muhteşem derin göl, Pulau Dayang Bunting tepeleri arasında yer alıyor. Yerel efsaneye göre, gölün suyu şifalı; çocuğu olamayan kızların bu suda yüzdüğünde çocuk sahibi olabileceklerine inanılıyor. Görülmeye değer.

Langkawi bir duty-free alışveriş cenneti. Adada çok sayıda el sanatları ürünleri satan mağazalar bulunuyor. Bir tür kumaş boyama sanatı olan batik, ahşap el oyması ürünleri, seramik ürünleri, inci alınabilir.

Gündüz için sunduğu seçeneklere kıyasla Langkawi gece hayatı çok hareketli sayılmaz. Bistrolar, publar, bar, kafe, restoran ve gece kulüpleri Pantai Cenang, Pantai Tengah ve Pantai Kok çevresine deniz kıyısında sıralanmış olduğundan, keyifli geçen günün ardından romantik ve sakin bir akşam geçirme fırsatı sunuyor. Bazılarında canlı müzik sunumları yapılıyor.

Adanın en meşhur plajlarından biri Tanjung Rhu. Okyanus gel-git’ini tam manasıyla yaşayabileceğiniz bir yer burası. Deniz yaklaşık 4 saatte bir çekiliyor ve deniz yüksekken görmediğiniz adalar çıkıyor ortaya. Yürüyerek minik adacıklara gidebiliyorsunuz.

Adada özellikle içki veya çikolatanın yanında fotoğraf makinesi, kamera, telefon gibi elektronik eşyalar da son derece ucuz. Kristal ve gerçek incilerden yapılan takıları da dikkat çekici, fakat satın alırken bunların orijinal olup olmadığından emin olun. Şehir merkezinde ve plajlara yakın yerlerde onlarca hediyelik eşya mağazası var. Ancak nerede alışveriş yaparsanız yapın pazarlığı elden bırakmayın.

Langkawi gerçek bir yemek cennetidir. Basit sokak tezgahlarindan sik restoranlara kadar çok sayıda yemek noktası, yemek amatörlerine karşı konulması zor bir macera sunar.  Yeni lezzetlere açık olun.

Langkawi balayı turu programı için lütfen tıklayın >>

Yukarı