Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Phuket

Phuket’te Balayı

Phuket balayı turu ile tatil ve eğlencenin bir arada olduğu muhteşem bir adada son derece ilginç ve keyifli anlar geçirmeye hazırlanabilirsiniz. Güneydoğu Asya, Andaman Denizi Ve Tayland Körfezi kıyısında, Burma’nın  güneydoğusunda yer alır. Başkenti Bangkok’dur. Resmi dili Tai’dir. Genellikle Çince ve İngilizce anlaşılır. Budizm, Müslüman, Hristiyanlık , Hinduizm olmak üzere çeşitli dinlere sahip insanlar bir arada yaşamaktadır. Ülkede sıcak ve nemli Muson iklimi hakimdir. Sıcaklık yıl boyu 25-30 C º arasında değişir. Haziran-Eylül nemli-yağmurlu sezon. Ekim Haziran kuru-yüksek sezondur. Bu sebeple Haziran-Eylül arası Muson yağmurlarına denk gelinebilir. Ancak uzun süreli olmayacaktır. Sıcaklık hiç değişmediği içinde size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Para birimi baht’tır. Singapur üzerinden haftada 4 gün Singapore Hava Yolları, Kuala Lumpur üzerinden haftada iki gün olmak üzere Malezya Hava Yolları ve Bangkok üzerinden haftanın her günü olmak üzere Türk Hava Yolları en çok tercih edilen şirketler arasındadır. Ortalama uçuş süresi 13 saat olup aktarmalar ile birlikte 16 saat sürmektedir.

Nelere dikkat edilmeli?

İnce yazlık kıyafetler tercih edilmelidir.

Trafik sağdandır ve araba, motor gibi araçların kiralanması önerilmez.

Oteller’de ve alışveriş yerlerinde önemli kredi kartları geçerlidir. Fakat mutlaka nakit ve bozuk para taşınmanız önerilir.

Musluk suyu içmeniz önerilmez. Tedbirli olmanızda yarar var. Sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Mutlaka pazarlık yapın. İstediğiniz ürünü pazarlık yeteneğinize göre yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

Tatildesiniz ve bilmediğiniz bir ülkedesiniz. Ancak endişe etmeyin çünkü otellerde ve hastanelerde iyi eğitimli personel bulunuyor.

Her hangi bir durumda acil numaralara ihtiyacınız olabilir. Polis: 191 Turistik Polis Phuket Tel: 076-225-361 – Phuket International  Hospital Ambulance Service: (076) 210-935 Türk Konsolosluğu numarası: 61/1 So Chatsan Suthisarın Road Bangkok 10310, Tel: (2) 274 726

Mağazalar ve süpermarketler 09:00 – 21:00 saatleri arasında açıktır. Alışveriş yapmak tatilin en eğlenceli kısmıdır ve Tayland’da da tıpkı Türkiye’de olduğu gibi alışverişte pazarlık olmazsa olmaz. İlk söylenen fiyatı kabul etmeyin. Mutlaka pazarlık yapın.

Bahşiş miktarı size bağlıdır. Beğenilerinize göre %5-10 bahşiş bırakabilirsiniz.

Taksi ya da Tuk Tuk denen triportörler ulaşımın vazgeçilmezi. Fakat tuk tuk taksiye göre daha ucuz ve daha çok tercih ediliyor. Binmeden önce fiyatta anlaşın ama özellikle taksilerde pazarlık yaparken “No stop” demeyi unutmayın.

Phuket Adasında neler yapabilirsiniz ?

Phi – Phi Island turuna katılabilir, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

James Bond Adası turuna katılabilirsiniz.

Phuket Fantasea show’a katılabilirsiniz. Phuket merkeze yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede yer alan bu eğlence parkında, Thailand kültürünün yansıtıldığı showların yanısıra, ilizyon gösterileri, akrobatik gösteriler görülebilir.

Fil Safari turuna katılabilirsiniz. Bu programda Thailandlilar tarafindan kutsal kabul edilen fillerin dunyasina yolculuk yapilabilir, kamp alaninda bulunan nehirde kanoyla gezintiden sonra maymunlarin ve fillerin gosterisininde yer aldigi show izlenebilmektedir.

Simon Cabaret Show’a katılabilirsiniz.

Phuket adası turuna katılabilirsiniz. Phuket’in her yerini görmek imkanı bulacaksınızdır.

Eğer boksla ilgileniyorsanız Tayland’ın meşhur boks maçlarının yapıldığı Thai Boks’a gidilebilirsiniz.

Masaj yaptırabilirsiniz. Türkiye’den daha ucuz ve daha güzel bir masaj imkanı bulacaksınız.

Uluslararası mutfağı da oldukça zengin olan Phuket Adasında İngiliz, Fransız, Alman, Çin, Japon ve Müslüman yemekleri bulabilirsiniz. Gittiğinizde mutlaka baharatları ve çeşit çeşit sosları tatmanızı tavsiye ederiz.

Muhteşem doğasının dışında Phuket Adası her türlü eğlenceyi ve gece hayatını sunar. Herkese uygun bir şeyler bulmak mümkündür. 150 den fazla gece club’ü ve bar vardır. Gidip sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

Yukarı