Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Singapur

Singapur Cumhuriyeti, Malay Yarımadası’nın güney ucunda, Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde yer alan bir ada devletidir. Kuzeyde Malezya’nın Johor Eyaleti, güneyde ise Endonezya’nın Riau Adaları ile çevrili, dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden biridir.Si ngapur, tropikal iklime sâhiptir. Sıcaklık ve nem miktarı yüksektir. Yağışlar çok fazladır. Mevsimlere göre nem, ısı ve yağış değişikliği oldukça azdır. Ekvatorun hemen kuzeyinde yer aldığı ve arâzisinin alçak olması sebebiyle hava sıcaklığı, özellikle yaz aylarında çok fazla artmaktadır. Genellikle Ekim-Mayıs ayları arasında yağışlar şiddetlenir. Halk, Çince, Malayca ve İngilizce dillerini konuşmaktadır. Budist, Müslüman, Hıristiyan,  Hindu ve Taoist gibi farklı dinlere sahip insanlar bir arada yaşamaktadır. Para birimi Singapur Dolarıdır. Sİngapore Hava Yollarının Singapur’a direk uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi 11 saattir.

Nelere Dikkat edilmelidir?

İnce ve yazlık kıyafetler tercih edilmelidir.

Trafik sağdandır ve araba, motor gibi araçların kiralanması önerilmez.

Oteller’de ve alışveriş yerlerinde önemli kredi kartları geçerlidir. Fakat mutlaka nakit ve bozuk para taşımanız önerilir.

Her hangi bir durumda acil numaralara ihtiyacınız olabilir. Polis : 999, Ambulans : 995, Yangın: 995 Türk Konsolosluğu: 20-B Nassim Road Singapore 258397 Tel : 732 9211

Singapurda sokakta sigara içmenin ve sakız çiğnemenin cezası vardır.

Singapur’da neler yapabilirsiniz ?

Dünyaca ünlü orkide bahçelerini gezebilirsiniz.

Gece safarisine katılabilirsiniz.

Dünyanın en ilginç adası ve parklarından biri olan Sentosa adası’nı mutlaka görmelisiniz.

Bol bol alışveriş yapabilirsiniz.

Singapur’da elektronik eşyalara oldukça ucuzdur. Bakılabilir.

Orchard Road caddesine gidebilirsiniz. İstanbul’un Cadde Bostanı veya Nişantaşı mekanı gibi.. Bol alışveriş mağazalarını burada bulabilirsiniz.

Sokakta dans gösterisi yapanlar, bir ürünün reklamı için çeşitli kılığa girenler v.b. ilginç insan görüntülerine rastlamak da mümkün. Bolca eğlenin !

Little India’y’da bulunan Hint tapınağına gidilebilir.

Dev Merlion heykeli ile bir resim çektirin. ( Sinagur Çincede Aslan şehir demek)

Dargon trail’a gidebilirsiniz. Adanın bir ucundan diğerine uzanan küçük bir patika. Yol boyunca kafatasları, ejderha iskeleti, şelale yerleştirilmiş. Boş vaktiniz varsa ve resim çekmek istiyorsanız ilginç resimler elde edebilirsiniz.

Singapur Balayı Turları

Yukarı