Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Zanzibar

Zanzibar veya Zangibar, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya’ya bağlı iki adadan oluşan özerk yönetilen bölge. Ana ada Zangibar ve Pemba Adası adası olmak üzere iki adadan oluşan yönetsel bölgenin başkenti Stone Town’dır. Swahili ve İngilizce dilleri konuşulmaktadır. Zanzibar’da %99’dan fazlası Müslümandır. Hint Okyanusu’nun Afrika’yla buluştuğu kıyılardaki Zanzibar Adası, tarçından karabibere, karanfilden Hint cevizine mutfağımızdaki birçok baharatın ana yurdu. Ekonomi, baharat üretimi ve turizme dayalıdır. Tropikal doğası, bitki örtüsü, balıkları, kuşları, taş ve ahşap ustalığının parladığı tarihi yerleşimleriyle göz kamaştırıcı. Yazın beş ay boyunca tropikal sıcaklarda kavrulan ada, kasım ayında yağmurlarla yıkanıyor, yenileniyor. Sıcaklık 28 – 30 derece arasında değişiyor.Türk Hava yolları ile Darüsselam’a direk uçuşları bulunmaktadır. Para birmi Tanzanya Şilinidir.

Nelere dikkat edilmeli ?

İnce yazlık kıyafetler tercih edilmelidir.

Musluk suyu içmeniz önerilmez. Tedbirli olmakta yarar var. Sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Yeme – içme çok ucuzdur.

Halk fotoğraf çektirmeye bayılıyor. Büyüğü küçüğü hepsi poz vermeye hazır. Sıcak kanlı bir millet.

Sokak lamları yok ve hava 18:00’da kararmaya başlıyor.

Zanzibar’da neler yapabilirsiniz ?

Spice turuna katılabilirsiniz. ( Baharat turu ) Adanın en büyük gelir kaynağı baharatlardır. Günlük hayatta kullandığımız baharatlar hakkında hiçbir şey bilmediğinizi fark edecek, büyüleneceksiniz.

Prison Adası turuna katılabilirsiniz. Burası zamanında karantina adası olarak kullanılırmış. Şuan Zanzibar Valisine armağan olarak yolladığı dev kaplumbağaları göreceksiniz. Ellerinizle dev kaplumbağaları besleyebilirsiniz.

Pers hamamlarını görmeye gidebilirsiniz.

Stone Town turuna katılabilirsiniz. Bu turda şehir meydanını, müzeleri, Pazar yerlerini, Fredy Mercury’nin evini, sultan sarayını görebilirsiniz.

Blue safariye çıkabilirsiniz. Kiralanan motorlu kayıklarla bölgedeki irili ufaklı 5-6 adacığı ziyaret edeceksiniz. Adalarda yüzebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

Kizimkazi Yunus turu yapabilirsiniz. Zanzibar’ın güneyindeki Kizimkazi’de yunsları doğal ortamlarında görebiliyor, hatta onlara dokunabiliyor ve yüzebiliyorsunuz.

Zanzibara gitmişken Mnemba Adasında dalış yapmadan dönmemenizi öneriyoruz.

Daha önce hiç tatmadığınız deniz ürünlerini tadabilirsiniz.

Yine birbirinden güzel tropikal meyveler tadabilirsiniz.

Zanzibar Balayı Turları

Yukarı