Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Hawaii Balayı Turu
THY ve American Airlines ile
7 Gece – 8 Gün

Aktif volkanlarıyla, birçok insanın sırf sörf yapmak için geldiği dalgalarıyla Hawaii, size rüya gibi bir balayı tatili sunuyor. 1959 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bu huzur dolu yer, dingin aurasıyla gelenleri kucaklıyor. Hawaii turu balayi-turlari.com.com uzmanlığı ve kalitesiyle sizleri bekliyor.

1. GÜN: İSTANBUL – LOS ANGELES

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş PENINSULA TOURS kontuarı önünde saat 09.30 da buluşma. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinizin ardından Türk Havayolları’nın TK009 seferi ile saat 12:45 Los Angeles’a uçuş. Yolculuğumuz 14 saat 15 dakika sürecektir. Yerel saat ile 16.30 da Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyısındaki en büyük şehri olan Los Angeles’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havaalanına yakın bir otelde Hawaii’ye ertesi gün gerçekleşecek uçağı beklemek üzere yerleşme. Dilerseniz, Los Angeles’ın renkli gece hayatına kısa bir süreliğine dahil olabilirsiniz. Geceleme Los Angeles otelinizde.

2. GÜN: LOS ANGELES – HAWAII

Erken kahvaltının ardından Los Angeles havalimanına geliş ve Hawaii’ye gerçekleşecek uçuşunuz için bekleme. American Airlenes a ait AA267 sefer sayılı uçak ile saat 06.15 de, tüm Amerikan eyaletlerinden en güneydeki olan Hawaii’e hareket ve yerel saat ile 09.00’da varış. Bugün bildiğimiz Hawaii, su altı volkanlarından çıkan lavların katılaşıp kayalara dönüşmesiyle oluşmuştur. Coğrafi olarak Pasifik Okyanusu’nun ortasında bulunan Hawaii, dünyada ana kara parçalarından en uzak adalar zinciri olma özelliğini taşır. Ekvatora yakınlığı sebebi ile tropik bir iklim ve bitki örtüsüne sahiptir. Zincirin en büyük adası Big Island (Büyükada) veya Hawaii adını taşır ki eyaletin adı bu adadan gelmektedir. Büyükada’yı sırasıyla Maui, Oahu ve Kauai takip etmektedir. Bunların dışında Nihau, Molokai ve Lanai gibi küçük adalar da vardır. Otele transferinizin ardından odalara yerleşme ve konaklama otelinizde.

3. GÜN: HAWAII

Sabah kahvaltısının ardından deniz kum ve güneşten yaralanmanız için serbest zaman. Dilerseniz şnorkel veya ya da dalış yaparak deniz altındaki renkli dünyayı yakından görmenizi öneririz. Hawaii’yi cazip kılan  en önemli unsurlardan biri deniz altındaki güzelliklerdir. Adaların etrafını kaplayan mercan kayalıkları ve bu kayalıklarda yaşayan rengarenk balık ve canlılar mutlaka görülmesi gerekmektedir. Konaklama otelinizde.

4. GÜN: HAWAII

Sabah kahvaltısının ardından deniz kum ve güneşten yaralanmanız için serbest zaman. Dilerseniz otelinizin düzenlediği ekstra turlara katılabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: HAWAII

Sabah ardından Deniz kum ve Güneş’ten yaralanmanız için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılabilen Atlantis Denizaltı turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 saat süren bu tur esnasında okyanusta derinlerinde bulunan batıkları, muhteşem resifleri ve Deniz Kaplanı görme şansınız olacak. Tur bitimi otele dönüş. Konaklama otelinizde.

6. GÜN: HAWAII

Sabah kahvaltısının ardından deniz kum ve güneşten yaralanmanız için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Hummer Jipler ile yapılabilen ve yaklaşık 4-5 saat süren, Jurrasic Park, Pearl Harbour, 50 İlk Öpücük, Godzilla gibi ünlü filmlerin ve tabii ki Lost dizisinin de çekildiği bölgelere yapılan özel turlara katılabilirler. Konaklama otelinizde.

7. GÜN: HAWAII – LOS ANGELES – İSTANBUL                      

Sabah kahvaltısının ardından özel aracınız ile havaalanına hareket ve American Airlines a iat AA270 sefer sayılı uçuş ile saat 08.15 de Los Angeles’a uçuş. Saat 15.45 de Los Angeles’a varışımızın ardından, 18.20 de Türk Havayolları’na ait TK 10 seferi ile İstanbul’a hareket. Uçakta gece yolculuğu.

8. GÜN: İSTANBUL

Yerel saat ile 17.10 da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. İstanbul’a hoş geldiniz.

İki kişilik odalarda kişi başı fiyatlar:

Önemli Bilgiler. Lütfen Okuyun.

Pansiyon Durumu: Oda + kahvaltı

Hareket Günleri: Her gün

Vize Durumu: ABD, TC Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize uygulamasında parmak izi yöntemi uygulandığından dolayı, şahsi müracaat gerekmektedir.

Bilinmesi Gerekenler: Amerika Birleşik Devletleri para birimi USD dir. Kredi Kartı kullanımında herhangi bir güvenlik problemi yaşanmamaktadır.

Amerika içi uçuşlarda valiz başına 25 ila 35 USD arası ücret alınmaktadır.

(01 NİSAN 2008 tarihi itibarı ile ABD Sivil Havacılığı tarafından bu kural yürürlüğe konulmuştur.)

Önemli: Uçuş saatleri ve günleri, dönemsel olarak değişebilmektedir. Lütfen uçuş bilgilerinizi satış danışmanlarınız ile teyit ediniz.

Yukarı