Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Küba Balayı Turu
Air France ile
8 Gece – 9 Gün

Balayında Küba’ya gitmek, yeni yerler keşfetmenin tadını çıkaran çiftler için kusursuz bir plan. Güvenli oluşu konusunda kafanızda soru işaretleri oluşmasın. Gayet güvenli, rahat bir balayı yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Egzotizm ve sosyalizmin harmanlandığı, bacaklarda puroların sarıldığı Küba’da devrim niteliğinde bir balayı tatili geçireceksiniz. En iyi puro, en iyi rom, en iyi kahve Küba’da. Bunları denemeden Küba turu tamamlanmış sayılmaz. Balayı tatilinizde Küba’ya aşık olacağınıza eminiz.

1.GÜN: İSTANBUL / PARİS / HAVANA

İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali, Peninsula Tours kontuarı önünde, saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra saat 09:00 da Air France Hava Yolları’nın AF 2391 sefer sayılı uçuşu ile Paris’e uçuş. Yerel saat ile 11.40’ta varış. Ardından saat 13.50’de Havana’ya hareket. Yolculuğumuz yaklaşık 9 saat 45 dakika sürecektir. Yerel saat ile 17.35’te Jose Marti Uluslararası Havaalanı’na varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra yetkili personelimiz tarafından karşılanma ve özel aracımızla otelimize transfer ve Geceleme otelimizde.

2.GÜN: HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından, yarım günlük panoramik Havana şehir turu için otelden hareket. Havana, Küba Cumhuriyeti’nin başkentidir. Yürüyerek yapılacak olan bu gezi sırasında ünlü yazar Ernest Hemingway’in evini ve eski halleriyle korunan Küba evlerini göreceksiniz. Meydanlar, tarihi binalar ve 16 ile 19.yy’lar arasında hüküm süren İspanyol kültürünü yansıtan El İşi Sarayı, Morro Kalesi, Devrim Müzesi, Devrim Meydanı, Başkanlık Binası, Rampa ve Seapromenade görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenebilecek, yüzlerce kişilerin bir arada dans ettiği dünyaca ünlü Tropicana Show’unu izlemek için Tropicana Gece Kulübü turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından, tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Partagas puro fabrikasını ziyaret ederek alışveriş imkanından yararlanabilirler. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: HAVANA / CIENFUEGOS / TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ile Guama’da bulunan Montemar parka hareket. Bu parkta meşhur Treasure Lake görülecek timsah çiftliği ziyaret edilecektir. Öğle yemeği yerel restoranlardan birinde alınacak ve Cienfuegos şehrine devam edilecektir. Cienfuegos “Güneyin Yıldızı” manasına gelir. Küba’nın önemli merkezlerinden biridir. Ayrıca 19 ve 20. yüzyıl mimarisinin örneklerini görebileceğiniz tarihi binaları ike Parque Jose Marti,Tomas Terry tiyatrosu,Ferrer Sarayı ve 1912-1917 yılları arasında yapılmış Palacio de Velle görülecek yerler arasındadır. Ardından Trinidad’a varış ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: TRINIDAD / SANTA CLARA / VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından 1988 yılından beri Unesco dünya mirası olarak kabul edilen Trinidad’ı gezilecek. Kolonyal ve La Canchanchara zamanlarının izlerini taşıyan, tarihi 18. yüzyıla kadar uzanan “The Romantic Museum” görülecek yerler arasında. Ayrıca burada meşhur Trinidad rom kokteylinin tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Öğleden sonra ,Sugar Mills vadisinden geçilecek ve Izgana Kulesi görülecektir. Bu eski vadi de Trinidad gibi Unesco Kültür Mirasıdır. Ardından Santa Claraya devam edilecek ,“Che” mozolesi görülecek ve kısa bir şehir tanıtım turu yapıldıktan sonra Varadero’ya devam edilecektir. Geceleme Otelimizde

6.GÜN: VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenebilecek olan Guama – Domuzlar Körfezi turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Che Guevara ve Santa Clara anıtlarını gezeceğiz. Küba’nın dağlık bölgesi olan Eskenbray’dan geçerek Trinidad’a varacağız. Öğlen yemeğimizi gezi esnasında alacağız. UNESCO’nun dünya miraslarından biri olarak kabul edilen Trinidad’a giderken Küba’nın meşhur timsah çiftliklerini ziyaret edeceğiz. Trinidad’da el yapımı atölyelerde alışveriş imkanı. Dönüşte de Cien Fuegos şehrini göreceğiz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından, serbest zaman. Dinlenme ve denizden yararlanma imkanı. Geceleme otelimizde.

8.GÜN: VARADERO / HAVANA / PARİS

Sabah kahvaltısının ardından, deniz ve güneşten faydalanabilmeniz için serbest zaman. Öğle saatlerinde Havana’ya özel aracımızla transfer. Havana Havaalanı’na varış. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerini takiben Air France Hava Yolları’nın saat 20:20’deki AF 3539 sefer sayılı uçuşu ile Paris’e hareket. Geceleme uçakta.

9.GÜN: PARİS / İSTANBUL

Yerel saat ile 11.15’te Paris’e varış. Saat 12:35’te AF 1890 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. Saat 17:00’de varış ve Küba turumuzun sonu. İstanbul Atatürk Havaalanı’na hoş geldiniz.

İki kişilik odalarda kişi başı fiyatlar:

Önemli Bilgiler. Lütfen Okuyun.

Pansiyon Durumu: Yarım pansiyon

Vize Durumu: Küba vizesi alınmaktadır.

Önemli: Uçuş saatleri ve günleri, dönemsel olarak değişebilmektedir. Lütfen uçuş bilgilerinizi satış danışmanlarınız ile teyit ediniz.

 

Yukarı