Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Madagascar Turu
Air France ile
5 Gece – 7 Gün

Dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerin oluşturduğu Madagaskar halkı, sıcakkanlılığıyla balayı tatilinize mutluluk katıyor. Balayı tatilinizi muhteşem bir deneyime dönüştüren Madagascar turu kapsamında çok sayıda görülmesi gereken milli parklar bulunuyor.Kısacası Madagascar büyüleyici güzellikleri ile balayı çiftlerini bekliyor.

1. GÜN: İSTANBUL / PARİS / ANTANANARIVO

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuş saatinden 2 saat önce Peninsula Tours Kontuarı önünde buluşma. Bagaj, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Havayollarının AF1391 sefer sayılı uçağı ile 06.25 de Paris’e hareket. Yerel saat ile 09.10 da Paris’e varış ve yapılacak aktarmanın ardından Air France Havayollarının AF934 sefer sayılı uçağı ile 10.35 de Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’ya hareket. Yaklaşık 14 saat süren uçuşun ardından gece 23.00 de Antananarivo Havalimanına varış. Pasaport kontrolü ve bagaj tesliminizin ardından sizi bekleyen özel aracımız ile havalimanı yakınındaki otelinize transfer ve yerleşme.Konaklama otelinizde.

2. GÜN: ANTANANARIVO – RANOMAFANA

Otelde sabah kahvaltısının ardından, otelden ayrılış ve 9 saatlik bir mesafede bulunan Ranomafana’ya hareket. Yolculuğumuz güneye doğru Antsirabe ve Ambositra üzerinden Fianarantsoa’ya doğru başlıyor. Yol üzerinde Madagaskar’a özgü tipik manzaraları görebilirsiniz. Kemer kuleli kiliseler, kırmızı tuğlalı evler, vadilerde ve platolarda pirinç tarlaları… Antsirabe, 1872’de Norveçli bir misyoner tarafından keşfedilen bir şehirdir. Güneye doğru devam etmeden önce şehri panoramik olarak görebilirsiniz. Merkez meydanı, yönetim binaları, market ve taş workshopları görülebilecek yerler arasındadır. Fransız mevcudiyeti süresince şehir başkanı kenti geliştirmiş ve mimarisini Avrupa mevcudiyetini göstermesi amacı ile aynen bırakmıştır. Tren istasyonundan ve postaneden bu görülebilir. 90 km güneydeki Ambositra’ya hareket. Ambositra, el sanatları ile ünlü bir şehirdir. Özellikle adanın doğusundan gelen ve ilkel ormanlarda kendilerine yaşam alanları kuran Zafimaniry kabilesi mensuplarının yaptığı tahta oymacılığı ile ün salmıştır. Şehirde tahtadan oyulmuş balkonları görünce bölgede tahta oymacılığının ne kadar yöresel olduğunu anlayacaksınız. Çeşitli butiklerde ve dükkânlarda hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Daha güneyde, 90 km mesafede bulunan Ambohimahasoa’ya doğru hareket. Yol üzerinde pirinç tarlalarını, ormanlık alanları, dağları, kırmızı gri renkteki kiremitli evleri ile köylerini görebilirsiniz. Fianarantsoa’dan 27 km önce doğuya dönüp 1,5 saat yolculuğundan ardından Ranomafana yağmur ormanı başlıyor. Ranomafana Doğal Parkı ile sınır olan Namorona Nehri Şelalesini de geçiyoruz. Akşamüstü Ranomafana varış. Otele yerleşme ve dinlenme. Konaklama otelinizde.

3. GÜN: RANOMAFANA DOĞAL PARKI

Sabah kahvaltısından sonra Ranomafana gezimiz başlıyor. Ranomafana, Namorona Vadisinde inşa edilen küçük bir köydür. Betsilo ve Tanala bölgeleri arasında kalır. Sıcak su anlamına gelen Ranomafana, adını bölgede bulunan ve geçmişte kendisini ünlü yapan, termal kaynaklardan almaktadır. Günümüzde ise doğal yağmur ormanı bölgenin en ünlü aktivitesi olmuştur. Ranomafana Doğal Parkı, 12 farklı türde lemura ev sahipliği yapmaktadır. Parkta ayrıca 11 farklı türde böceğe, 8 türde yarasaya, 6 türde kemirgene ve fazla sayıda kuş türüne rastlanabilir. Ayrıca 10 farklı türde kertenkele, 12 farklı türde bukalemun, 14 farklı türde yılan, 41 farklı türde kurbağa, 6 farklı türde balık, 350 farklı türde örümcek şansınız varsa görülebilecek hayvanlar arasındadır. Konaklama otelimizde.

4. GÜN: RANOMAFANA DOĞAL PARKI – RANOHIRA

Ranohira’da yer alan ve ortalama 367 km mesafede bulunan Isalo Doğal Parkına gitmek için erken saatlerde otelden hareket. Fianarantsoa üzerinden Ambalavao’ya hareket. Ranomafana’dan 116 km mesafede olan Ambalavao’da mola veriyoruz. Üzüm bağları, hörgüçlü sığır pazarı, Antaimoro kâğıdı, mor çiçekleri ile ünlü Ambalavao şehrini ziyaret edebilirsiniz. Antaimoro kâğıdı, adanın doğu ormanlarında bulunan avoha ağacının kabuğundan yapılmaktadır. Ağaç kabuğu dövülüyor, suda yumuşatılıyor ve düzgünleştiriliyor. Daha sonrasında taze kurutulmuş çiçekler ve dalları konuyor. Çiçeklerin tutunması için ince sıvı bir solüsyon sürülüyor. Son olarak güneşte kurumaya bırakılıyor. Yörenin en ünlü ürünü olan Antaimoro kâğıdı misafirlere çeşitli şekillerde sunuluyor. Ambalavao’dan, 12 km güneyde olan Iharintsena Köyüne devam ediliyor. Burada pirinç tarlalarının yanında Anja Parkı yer alır. Dünyada en bilinen lemur türü olan, halka kuyruklu lemura ev sahipliği yapan ormanı ziyaret edebilirsiniz. Eğer şanslıysanız dünyadaki en küçük bukalemun cinsi olan Brookesia’yı da görebilirsiniz. Gezintiniz bitimi Ihosy üzerinden Ranohira’ya devam ediliyor. Ihosy, Bara kabilesinin başşehridir, Merina kurallarına bağlıdırlar ve Fransız sömürgesine kadar baskı altına alınamamışlardır. Yol üzerinde Horombo Platosunda hörgüçlü sığır sürülerini görebilirsiniz. Akşamüstü Ranohira’ya varış. Konaklama otelinizde.

5. GÜN: RANOHIRA ISALO DOĞAL PARKI

Çeşitli taş oluşumlarının yer aldığı Isalo Doğal Parkı, Madagaskar’daki en popüler doğal parktır. Kumtaşlarının kaliteleri ve özellikleri parkın her tarafında farklı olduğu için, değişik jeomorfolojik özellikte şekillere rastlanır. Canyon des Singes ve Canyon des Rats gibi kanyonlar bulunur. Kanyonlar birkaç metrenin üzerinde uzunlukta ve onlarca metre genişliğindedir. Derine inildiğinde bazılarında nehirler akar, bu durum Isalo’yu bölgenin en önemli su kaynağı yapar. Kanyonların dibindeki su alanları lemurlar için barınaktır. Doğal parkta çeşitli farklı türlerde lemurları, sürüngenleri, kuşları ve kurbağaları görebilirsiniz. Otelde sabah kahvaltınızın ardından, bütün gününüzü bu parkta gezerek geçirebilirsiniz. Konaklama otelinizde.

6. GÜN: RANOHIRA ISALO DOĞAL PARKI – TULEAR – ANTANANARIVO

Vezo ifadesine göre liman anlamına gelen Tulear’a hareket etmek için sabah erkenden oteldem hareket. 235 km mesafede olan Tulear, araç ile ortalama 5,5 saat sürmektedir. Seyahatiniz süresince, palmiye ağaçları ve baobab ağaçları ile bezeli geniş otlak düzlükleri görebilirsiniz. 1000 kadar farklı bitki türünün olduğu Antsokay Botanik Bahçesini ziyaret. Tulear Havalimanına transfer. Lokal iç hatlar uçuşu ile başkent Antananarivo’ya uçuş. Antananarivo Havalimanına varış.

7. GÜN: ANTANANARIVO – PARİS – İSTANBUL

Air France HavayollarınınAF935 sefer sayılı uçağı ile 01.40 da Paris’e hareket. Yerel saat ile 10.40 da varış. Belirli bir bekleme süresinin ardından Air France Havayollarının AF1390 sefer sayılı uçuşu ile 19.10 da hareket. 23.30 da İstanbul’ varış ve turumuzun sonu.

İki kişilik odalarda kişi başı fiyatlar:

Önemli Bilgiler. Lütfen Okuyun.

Pansiyon Durumu: seçeceğiniz otele göre değişmektedir.

Vize Durumu: Madagascar Devleti, T.C Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Dönüş tarihi itibari ile 6 ay geçerli pasaportunuzun bulunması yeterlidir. ANCAK; transitte geçerli schengen vizenizin bulunması mecburidir.

Bilinmesi Gerekenler: Dominik Cumhuriyetine giderken yanınızda EURO götürmeniz lehinize olacaktır. Kredi Kartı kullanımında herhangi bir güvenlik problemi yaşanmamaktadır. Yeme – içme genel itibariyle ucuz olmadığı için, yarım pansiyon konaklamayı tercih etmeniz önerilmektedir.

Önemli: Uçuş saatleri ve günleri, dönemsel olarak değişebilmektedir. Lütfen uçuş bilgilerinizi satış danışmanlarınız ile teyit ediniz.

Yukarı