Blog Arşiv - Yurtdışı Balayı Turları - Balayı Tatili - balayi-turlari.com

Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Bazı zamanlarda elli metre uzaktan geçen balıkları görebilecek sularıyla Maldivler’in sıcak denizleri, yıl boyunca yüksek görüş mesafesine sahiptir. Bir de buna 3000’in üzerinderesifi ve musonların serbestçe akan gel-gitlerini ekleyin. İşte dünyanın en zengin resif dalış alanlarından biri bu mükemmel koşullar sonucunda oluşmuştur.

Yazının Devamı

Lake ahşap kutular, Maldivlilerin en kendine has el sanatlarından ve en meşhurları Baa Resifi’nde bulunan Thulhaadhoo’da yapılıyor. Bu el sanatı, sadece burada yetişen ağaçlardan alınan ahşap blokların şekillendirilmesi ve oyulmasıyla, girift desenlerle bezeli kutular, kaplar ve süs objeleri yapılmasını içeriyor.

Yazının Devamı

Eğer doğaseverseniz ve muhteşem Maldiv adalarını keşfetmek isterseniz, tekne gezisini mutlaka denemeniz gerekir. Eğer macera arıyorsanız, şnorkel, rüzgar sörfü ve dalış gibi bazı su sporlarını da buna dahil edebilirsiniz. Spora pek hevesli olmayanlar da güvertede oturabilir ve dinlenerek hoşça vakit geçirebilirler.

Yazının Devamı

Maldiv Adaları’nda, adalara gelen her ziyaretçinin deneyimlemesi gereken, çok sayıda kayda değer çekim merkezi bulunuyor. Adaların denizcilik mirası ve çeşitli harici etkilerin bulunması nedeniyle, burada çok sayıda ilgi çekici kare yakalanması mümkün.

Yazının Devamı

Büyülü bir ada olan Bali, ziyaretçilerine kaçırılmaması gereken kültürel hazineler, dünyaca ünlü muhteşem doğal güzellikler, geniş bir eğlence hayatı ve birçok farklı alternatif sunmaktadır. Bu yazımızda Bali’nin en önemli kültürel ve turistik yerlerinden kısa bir liste yaptık.

Yazının Devamı

Sırf balayınız diye seyahatinizin romantik geçeceğini düşünmeyin. Yola çıkmadan ÖNCE daha da unutulmaz kılmak ve romantizme daha fazlasını eklemek için elinizden geleni yapın. Balayınızın, birlikte geçireceğiniz yeni hayatınızın başlangıcı olduğunu asla unutmayın!

Yazının Devamı

Maldivler’in kültürü, Güney Hint, Arap ve Singala etkilerinin bir bileşimidir. Maldivlilerin neredeyse tümü Sünni Müslüman olduğundan ötürü, adalardaki günlük hayatta İslam öğretilerine uyulur; bu nedenle, domuz, alkol, köpek ve diğer dinlerin halka açık şekilde sergilenmesi, insan yaşamının olduğu adalarda yasaklanmıştır.

Yazının Devamı

Kumların yerli halkın gülümseyişi kadar beyaz olduğu, balıkların Hint Okyanusu’nun ılık sularında mutlulukla yüzdüğü, havanın rüya gibi olduğu ve güneşin derin ışınlarının sizi kollarına aldığı Maldivler’e hoş geldiniz.

Yazının Devamı

Maldivler’de şnorkel ile yüzmek gitgide ivme kazanan bir aktivite; çünkü dalamayan ya da dalışı denemeye pek hevesli olmayan kişilere bile, sadece maske ve yüzgeç takarak, harika su altı yaşamının tadını çıkarma imkanı veriyor.

Yazının Devamı

Balayında ne giyeceği şüphesiz ki her yeni gelin ya da damadın düşündüğü bir şey, ama hayatınızdaki en büyük ve en önemli olaylardan birinin tam ortasındayken kimin bunu planlamaya zamanı var!

Yazının Devamı
Sayfa: 1 / 2
Yukarı