Hayalinizdeki balayı tatili için bize hemen ulaşın!

0 (212) 292 40 42

Seyşeller

Seyşeller Hakkında

Nefes kesici doğal güzellikler içinde  ve beyaz kumsallar üstünde geçireceğiniz Seyşeller balayı turu sizin için tam anlamı ile unutulmaz olacaktır.

Hint Okyanusu’nun incilerinden olan Seyşeller, oldukça uzun yıllardan beri özellikle Avrupalı turistlerin gözdesidir. Türk insanı için nispeten yeni bir destinasyon olan Seyşeller; volkanik kayaların arasındaki bembeyaz kumsalları, eşsiz su altı zenginliği ve yemyeşil doğası ile her kesimden yolcuları kendine aşık eder. Maldivler ve Mauritius’un aksine, çok uzun yıllardır turizme açıktır. Özellikle çiftler, balayı çiftleri ve çocuklu aileler için idealdir. Toplam 115 adadan oluşur bunlardan en ünlüleri Mahe Adası, Praslin Adası ve La Digue Adasıdır.

Mahe

Seyşeller’in en büyük adası olan Mahe, uluslararası havaalanının da bulunduğu adadır. Yaklaşık 28 km uzunluğunda ve 8 km genişliğinde olan Mahe, Seyşeller’in de merkezidir. En ünlü plajı Beau Vallon Bay olup, burada yüzmenin yanı sıra şnorkel ve su sporları da yapabilirsiniz. Diğer plajları ise; Anse à la Mouche, Anse Aux Pins and Turtle Bay, Anse Boileau, Anse Forbans, Anse Intendance, Anse Major, Anse Royale, Anse Soleil, Anse Souillac, Baie Lazare, Baie Ternay, Carana Beach, Grand Anse North East Point, Petit Anse, Police Bay, Port Launay’dir. Otellerdeki restoranların yanı sıra Mahe’de Anchor Cafe, Aubergine, Beach Side, Bel Air ve Casuarina restoranlarında da dünya mutfaklarının yemeklerini tatma şansınız vardır.

Praslin

Mahe’den 45 km uzaklıktaki Praslin Adası’nın nüfusu 7103 olup, Seyşeller’in ikinci büyük adasıdır. Anse Lazio ve Anse Georgette plajları dünyanın en güzel 10 plajı arasında yer almaktadır. Dünyaca ünlü golf oteli Le Muria Resort of Praslin ve Paradise Sun Resort bu adada yer almaktadır. Seyşeller’de bir haftadan uzun kalmak isteyen yolcularımıza 3-4 gece bu adada konaklamalarını tavsiye ederiz.

La Digue

Mahe’den 50 km uzaklıktaki La Digue Adası’nın nüfusu 2104 olup, Seyşeller’in ücüncü büyük adasıdır. Praslin Adası’na çok yakındır. Dünyada az bulunan kuş türleri ve su altı canlılarına ev sahipliği yapar. Zengin ve yeşil bitki örtüsü, doğal yaşamı, berrak sular ve beyaz kumsalları ile La Digue Adası mutlaka görülmelidir.

Diğer Adalar

Bird Island, Cerf Island, Fregate Island, Taj Denis Island otelinin bulunduğu Dennis Island, North Island, Labriz Resort’un bulunduğu Silhouette Island, St.Anne Resort’un bulunduğu St.Anne Island üzerinde konaklama yapılabilen adalardır. Bu adalarda genellikle Maldivler tarzı çok lüks butik oteller bulunur. Bunların yanı sıra üzerinde otel bulunmayan Anonyme, Aride, Conception, Cousin, Curieuse, Félicité, Grande Soeur, Ile Cocos, Long Island, Moyenne, Petite Soeur, Round Island, St. Pierre adalarını da unutmamak gerekir. Aşağıda, Seyşeller’de dinlenmenin dışında, keyifle yapabileceğiniz faaliyetler ve gezilerden en popüler olanları bulunmaktadır.

Vahşi Güney Turu (Wild South Tour)

Rehber eşliğinde otelden alındıktan sonra, Mahe’nin merkezi Victoria’dan başlayan bu turumuzda, önce renkli ambiyansı ile Aladdin’s Cave; sonrasında da Victoria şehrindeki buluşma noktası Big Ben görülüyor, başkentten serin ve temiz havası ile tepelere doğru hareket ediyoruz. Bu esnada eşsiz okyanus manzaralarını da izleyebilirsiniz. Dragon’s Blood ağaclarının arasında konuşlanmış Mission Lodge görüldükten sonra, batı sahiline doğru yolculuğumuz devam edecek. Port Launay’in berrak ve sakin sularında ferahlayıp, Pineapple Studio’yu gezdikten sonra Cap Lazare Nature Reserve’e varacağız. Buradaki yemek molasının ardından Cap Lazare’da serbest zaman verilip akşam otele dönülecektir.

Şnorkel Safari (Reef Safari Tour)

Birkaç adanın içerisinden en ünlüsünü gezebileceğiniz bu turda, adanın etrafını tanımak için özel bir fırsat yakalamış olursunuz. St Anne Marine Ulusal Parkı’nın içindeki sualtı zenginliğini görebilir, Seyşeller’in başkenti Victoria’dan kücük botlarla ulaşılabilen bu koruma altındaki alanda müthiş deniz yaşamına ilişkin yarı-denizaltı teknemizle- ceşitli türlere tanık olacağız. Rehberimizin hazırladığı yem ile, elle balık besleme zevkini yaşayabilir; şnorkel ekipmanlarıyla dalarak ya da kaleydoskop ile sualtı dünyasının büyüleyici güzelliklerini keşfedebilirsiniz. 1942’ye kadar olan dönemde cüzzamlı kadınların birkaç yıl karantinaya alındığı bölgede bulunan, eskiden şapel (kücük kilise) olan Chez Gabby restoranı; ızgarada pişirilmeden önce restoran sahibine ait özel sosla marine edilmiş ton balığı biftekleriyle dünya çapında ünlüdür. Geleneksel Seyşeller tarzı süslenmiş, açık büfe öğle yemeğinin ardından, Mahe’ye dönüşten önce kumsalda dinlenme, yüzme ve şnorkeling imkanımız bulunmaktadır.

La Digue / Praslin Turu

Bu turumuzda Mahe’ye botla 1,5 saat, havayolu ile 15 dakika mesafade bulunan Seyşeller’in ikinci büyük adası Praslin’i tanıyoruz. Mai Vadisi’ni ziyaret etme imkanı bulabileceğimiz bu turda 7000 coco de mer palmiyesi bulunan, dünyanın en eski, olağanüstü güzellikteki ormanı ile birlikte yine burada, ender rastlanan kuşlardan kara papağanı görebiliriz. La Digue’de görülmeye değer büyüklükteki granit taş oluşumlarıyla karşılaşacağız. Kurutulmuş Hindistan Cevizi fabrikası, eski vanilya ve tarçın fidanlıklarını gezme imkanımız da olacak. OÅNğle yemeğini tipik Creol restoranında alıyoruz. La Digue veya Praslin’de yüzme imkanı da bulabilirsiniz.

Nelere dikkat edilmeli ?

Rahat, yazlık ve ince kıyafetler tercih edilmelidir..

Oteller’de ve alışveriş yerlerinde önemli kredi kartları geçerlidir. Fakat mutlaka nakit ve bozuk para taşınmanız önerilir.

Musluk suyu içmeniz önerilmez. Tedbirli olmanızda yarar var. Sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Süt pastörize edilmiş olduğundan, tüm süt ve sütlü mamüllerin tüketiminde hiçbir sakınca yoktur.

Her hangi bir durumda acil numaralara ihtiyacınız olabilir. Ülke kodu:248 Turizm ofisi: 248 61 08 00/03/04/05, Polis: 999, Ambulans: 999, İtfaiye:999

Seyşellerde Restaurantlar da yemekler oldukça pahalıdır.

Seyşeller’de neler yapabilirsiniz ?

Dalış yapabilir, su altı zenginliklerini keşfedebilirsiniz.

Mahe Turuna katılabilir ve Mahe’nin en güzel ve eşsiz mekanlarını bir gün içerisinde tanıma fırsatı elde edebilirsiniz.

Reef Safari yapabilir ve elinizle balık besleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Praslin adasına gidebilirsiniz. (Ancak bu tur biraz maliyetli bir turdur. Özel teknelerle gidilir. )

La Digue adasına gidip dev kaplumbağaları ve dev granit kayaları görebilirsiniz.

Dağa tırmanış yapılabilir.

Golf ile ilgileniyorsanız Seyşellerde golf yapma imkanı bulabilirsiniz.

Bol bol alışveriş yapabilirsiniz.

Yukarı